Опитування

Під патронат якого святого підпадає хорова капела "Дударик"?

Святого Миколая Чудотворця

Святого Лазаря

Всього голосів: 6151

архів

Допоможіть назвати фотографію

У «Дударика» за роки існування назбиралося дуже багато фотографій, і деякі з них нажаль неназвані. Тому ми просимо всіх дудариків допомогти нам назвати фотографії які є тут.

dopomozhit_nazvaty_foto.jpg

Назви фото можете залишати у вигляді коментарів під ними.

"20 шлягерів 20 століття" Очі волошкові

09.10.2015

Ще одна незабутня творча постать української пісенної культури - Степан Сабодаш. Хто ж не памятає його "Марічку". Але Сьогодні не про неї, а про "Очі волошкові" - цю ніжну пісню ми заспіваємо 13 і 20 жовтня у філармонії. Отже У 1965 році Степан Сабадаш повіз нову пісню "Очі волошкові" (третя поспіль після "Марічки" та "Пісні з полонини" ред.) на декаду українського мистецтва в Ленінград. Мелодія, як це часто буває в талановитих людей, народилась спонтанно, від якогось підсвідомого поштовху. І сталось це під час повернення додому з чергового семінару в столиці. Просто поруч була молода дівчина з великими голубими очима , які й спонукали до народження твору:
Ой ви очі волошкові,
мов троянди пелюстки, уста...
І хоч над текстом ще працював поет-пісняр Анатолій Драгомирецький, приспів залишився Сабадашів. А пісню виконав уперше Євген Савчук у супроводі ансамблю "Марічка" — той самий Савчук, якого знаємо як видатного українського диригента, Шевченківського лауреата. Але найкраще заспівав "Очі волошкові" Дмитро Гнатюк.

Додати коментар

Ім'я
Коментар
Код
  

Коментарі (0)